Serwis Samorządowy PAP wraz Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji ruszyły z akcją edukacyjną – „5G – Infrastruktura przyszłości”.

Jest to akcja bardzo cenna, gdyż sieć komórkowa 5G jest bardzo aktywnie rozwijana w całym niemalże cywilizowanym świecie. Jak każda nowa technologia budzi ona spore obawy ludzi, szczególnie osób mieszkających w pobliżu nadajników telekomunikacyjnych. Oskarża się ją o negatywny wpływ na zdrowie i życie ludzkie, rozprzestrzenianie koronawirusa, zabijanie pszczół a nawet o … bycie narzędziem depopulacji ( sic ).

Niewiedz i strach przed rzeczami nowymi stanowią iście wybuchową mieszankę i szczególnie w małych lokalnych społecznościach budzą wielkie i skrajne emocje. Jedynie rzetelna, oparta na nauce i jej badaniach akcja informacyjna może uspokoić społeczeństwo i pozwolić na rozwój tej, jakże potrzebnej nam technologii.

Poniżej – przykład rzetelnego artykułu zaprzyjaźnionej Gazety Jurajskiej poświęconego technologii 5G właśnie

W ramach kampanii ” 5G – infrastruktura przyszłości ” udostępnione zostaną wszystkim zainteresowanym : baza wiedzy i narzędzia, służące zwalczaniu nieprawdziwych informacji. Dostępne tutaj będą specjalne cykle „Tydzień z ekspertem”, w ramach których poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące pola elektromagnetycznego, promieniowania oraz rozwoju technologii 5G w Polsce i na świecie.

W poniedziałki będą publikowane materiały informacyjne będzie też można zadawać pytania. Na pierwsze z nich odpowiedzi pojawią się już we wtorek z komentarzem eksperta z danej dziedziny. Na pozostałe odpowiedzi będzie udzielana w środy podczas specjalnego wideoczatu z naukowcami i ekspertami. W kolejnych dniach udostępniony zostanie zapis wideoczatu, tak by można było w każdej chwili do niego wrócić. Zapraszamy również Państwa do bieżącego zadawania pytań – żadnego nie pozostawimy bez odzewu.

Kampania dostępna jest tutaj – wystarczy kliknąć

Źródło : Serwis Samorządowy PAP